Google Adwords Reklam Danışmanlığı

Google Adwords nedir ?

Google Adwords, Google arama motorunda, arama ortakları ve içerik ağlarında reklam yayınlamanıza olanak tanıyan bir reklam sistemidir. Okumaya devam et “Google Adwords Reklam Danışmanlığı”

Google arama sonuçlarına restoran menülerini ekledi

Hummingbird algoritmasıyla içerik sitelerine trafik yönlendirmeden sonuç göstermeye başlayan Google bu servisini genişletiyor. Yeni devreye soktuğu servisle arama sonuçlarında restoranların menülerini de gösterecek olan Google özellikle bu alana odaklanmış içerik sitelerinin trafiğini önemli miktarda azaltacak görünüyor. Okumaya devam et “Google arama sonuçlarına restoran menülerini ekledi”

2014 yılında Google’da en çok ne aradı ?

Google, Türkiye’de ve dünyada en çok aranılan kelimelerin ve en son trendlerin yer aldığı “2014 Arama Trendleri” listesini yayınladı. Okumaya devam et “2014 yılında Google’da en çok ne aradı ?”

SSL Kullanmak Daha Karlı

Google‘ın internetin en bilinen web şifreleme protokollerinden olan SSL kullanan web sitelerini arama sonuçlarında üst sıralara taşımayı planladığı söyleniyor. Henüz Google içinde konuşulan bu değişikliğin kısa süre içinde olmasa da hayata geçeceğine neredeyse kesin gözle bakılıyor. Okumaya devam et “SSL Kullanmak Daha Karlı”

Google’dan internet sansürüne karşı çözüm: uProxy

google-uproxyGündemin en önemli konularından birisi haline gelen internet sansürüne karşı harekete geçen Google, geliştirdiği tarayıcı eklentisi ile hükümetlerce uygulanan kısıtlamaların tek tıkla aşılmasını sağlıyor.
Kısa süre önce alınan kararla şeffaflığı arttırma adına çalışmalara başlayan Google’ın sıradaki hedefi internet sansürü oldu. Sanal dünyanın kişilerin ortak alanı olduğunu ve ifade özgürlüğünün kısıtlanamayacağını belirten Google Ideas yöneticilerinden Jared Cojen, -geçtiğimiz ekim ayında duyurulan- uProxy ismindeki eklentiyle başta sansürün ağır şekilde uygulandığı İran, Kuzey Kore, Suriye ve Küba ülke vatandaşları olmak üzere tüm kullanıcıların yardımına koşuyor.
Washington Üniversitesi ve Brave New Software ortaklığıyla hazırlanan yazılım, Google Chrome ve Mozilla Firefox kullanıcılarına ücretsiz sunuluyor. Fakat eklentiden yararlanabilmek için yurt dışında yaşayan güvendiğiniz bir tanıdığınız olmadı. Zira uProxy, ABD ya da Avrupa’daki arkadaşlarınızın internet sunucularına bağlanarak sanki bu ülkedeymiş gibi sansürsüz internet kullanmanızı sağlıyor. Çıkış tarihi hakkında net bilgi verilmezken, takvime uyulması durumunda 2014 yılı içerisinde indirmeye sunulabileceği belirtiliyor.