Yeni Nesil Alışveriş Uygulaması “HOPİ”

Yeni Nesil Alışveriş Uygulaması HOPİBoyner Grubun, size özel kampanya ve fırsatları anlık olarak cebinize ulaştırmayı amaçladığı mobil uygulaması Hopi, AppStore ve Google Play’de indirilmeye hazır. Bir çok ünlü markayı içinde barındıran Hopi uygulaması, bulunduğunuz lokasyona göre sizlere en uygun kampanyaları ve fırsatları cebinize getiriyor. Okumaya devam et “Yeni Nesil Alışveriş Uygulaması “HOPİ””

Çağrı Merkezlerinden Kurtulun [Ücretsiz]

Çağrı merkezlerinde beklemeye son veren uygulama.Çağrı merkezlerinde artık menüleri dinlemenize gerek yok, hizmet almak istediğiniz menüyü Tuşla içerisinden seçin o sizin için arasın ve Tuşla’sın.
44 firmanın çağrı merkezi menülerini görsel olarak kullanıcılarına sunan Tuşla, bunun yanısıra direkt olarak aranabilecek 400 firmanın çağrı merkezi telefon numarasını ve acil durumlarda ihtiyaç duyulabilecek 46 Acil Numarayı kullanıcılarına sunmaktadır.
Parmaklarınızın ucundaki çağrı merkezleri;
444ÇİÇEK
ÇİÇEK SEPETİ
KLIKSA.COM
N11.COM
SAHIBINDEN.COM
TRENDYOL
AKBANK
DENİZBANK
HALKBANK
ODEABANK
YAPI KREDİ
ALO ASİST
PRONET
ANADOLUJET
ATLASJET
KAMİL KOÇ
METRO TURİZM
PAMUKKALE TURİZM
PEGASUS
TCDD
THY
VARAN
ARAS KARGO
MNG KARGO
UPS KARGO
YURTİÇİ KARGO
AVEA
TURKCELL
VODAFONE
AXA SİGORTA
D-SMART
TÜRKSAT KABLO
ETS TUR
JOLLY TUR
TATIL.COM
MEDIA MARKT
MİGROS
TEKNOSA
VATAN BİLGİSAYAR
MEDİPOL HASTANELERİ
SAMSUNG
TURKCELL SUPERONLINE
TÜRK TELEKOM
TUTTUR.COM
Ücret: Ücretsizİndir

Uygulama Fotoğrafları

Siri yakında Türkçe olacak

Apple-SiriApple sonunda Siri‘ye Türkçe dil desteği getiriyor. Türkiye’de Zorlu Center’da açılan Apple Store’dan sonra böyle bir şeyin geleceği akıllarda vardı ancak resmiyet kazanması Apple kullanıcılarını bir hayli sevindirdi. Hepsi bu kadar da değil; Siri’ye Türkçeyi siz öğretmek istemez miydiniz?
Apple, 11 Haziran’da sitesindeki iş ilanlarını güncelleyerek Siri için Türkçe desteği sağlayabilecek bir dil mühendisi aradığını ilanlarına eklemiş bulunuyor. Siri’ye yeni bir dil öğretmek için ekiplerine katılacak çalışan arayan Apple, ana dili Türkçe olan ve mühendislik alanında bilgi sahibi, deneyimli bir takım arkadaşı arıyor. Düzgün bir Türkçeye sahipseniz, Java’dan da anlıyorsanız, iOS veya Mac OS X’e aşinaysanız belki de doğru kişi sizsinizdir.
İş ilanı halihazırda siteden kalkmadığı için çeviri projesinin de ne zaman başlayacağı konusunda bir kesinlik yok. Ancak yakın zamanda Siri ile Türkçe sohbet edebileceğiz. İş başvurusunda bulunmak ve aranan koşullarla ilgili daha detaylı bilgi edinmek için Apple’ın sitesini ziyaret edebilirsiniz.

iOS 8 hakkında!

ios8aApple, geliştiricilere özel etkinliği WWDC‘de iPhone, iPad ve iPod’larda kullanılan mobil işletim sistemi iOS’in en yeni sürümü iOS 8′i de duyurdu.
İşletim sisteminin yeni sürümününde dikkat çeken ilk yenilik gelen tüm bildirimlerin bildirim çekmecesi içinde yanıtlanabilmesi. Örneğin bir cevapsız aramaya buradan geri dönebiliyor ya da gelen toplantı bildirimine olumlu ya da olumsuz yanıt verebiliyorsunuz. Tüm bu yeni özellikler, Android’de zaten uzunca bir süredir kullanılabiliyor.
Son açılan uygulamalara erişmek için ana ekran tuşuna iki kere basmak gerekiyordu. Artık bu jestle uygulamaların yanında son görüşülen kişilere de erişilebiliyor. uygulamaları kaldırmak için yine Android’de olduğu gibi pencereleri sağa doğru tutup fırlatmak yeterli oluyor. E-posta uygulamasında çeşitli geliştirmeler var. Jestlerle kullanım artık çok daha kolay. Tek bir hareketle, yazmakta olduğunuz e-postayı alta taşıyıp diğer e-postalarınıza bakabiliyor, içerikleri kopyalayabiliyorsunuz. Sonrasında yine tek bir hareketle aşağı taşıdığınız e-postaya erişebiliyorsunuz.
iOS 8′de Spotlight da önemli yenilikler sunuyor. Arama kutusundan yalnızca cihazınız içindekileri değil, birden çok kaynaktaki birden çok içerikte arama yapabiliyorsunuz.
İşletim sistemi yeni bir klavye sistemiyle geliyor. QuickType adını taşıyan bu özellik, tahmin işlevine sahip bir arayüz sunuyor. Yazdıkça öğrenen ve içerikleri algılayabilen bu sistem, siz yazmaya devam ederken sonrasında hangi kelimeyi gireceğinizi tahmin ederek klavyenin üzerinde gösteriyor. QuickType, ilk aşamada Türkçeyi desteklemiyor.
OS X Yosemite ile birlikte gelen arama ve SMS yönlendirme gibi yenilikler de iOS 8′de de mevcut elbette. İşletim sisteminde en çok geliştirilen ise Mesajlar uygulaması olmuş. Herhangi bir görüşmeye artık isim verebiliyor ya da sessize alarak rahatsızlık veren bildirimlerden kurtulabiliyorsunuz. Ayrıca görüşmelerde konumunuzu da paylaşabliyorsunuz. Görüşmeler içindeki tüm fotoğraf ve videolara görüşmenin hemen altından erişebiliyorsunuz. iOS 8′deki Mesajlar uygulamasıyla artık tek bir harekentle görüşmede olduğunuz kişilere ses ya da görüntü gönderebiliyorsunuz. Bas-konuş’a benzer bir şekilde içerikler iletebiliyorsunuz. Bir sesli mesaj aldığınızda cihazınızı kulağınıza götürerek bu içeriği dinleyebiliyor ve yine aynı şekilde yanıtlayabiliyorsunuz.
iCloud’un Google’dan bolca ilham alan yeni uygulaması iCloud Drive da iOS 8′de bulunuyor. Bulut depolama sistemi yedeklenen tüm içeriklere iOS ve OS X’in yanı sıra Windows’lu cihazlar üzerinden erişebiliyorsunuz.
iOS 8 iş dünyasına özel yenilikler de getiriyor. Şirketlere özel olarak satın alınabilen iOS 8′li cihazlar, kurulduğu andan itibaren her türlü şirket içeriğine ve uygulamaya giriş izni veriyor.
İşletim sistemine yeni eklenen Health uygulamasıyla sağlıkla ilgili tüm bilgilerinize tek bir arayüz üzerinden erişebiliyorsunuz. Üstelik bu arayüzde farklı uygulamalardan gelen verileri de görebiliyorsunuz. Uygulamada toplanan verilen doktorlarla da paylaşılabiliyor.
Family Sharing adını taşıyan yeni uygulama ise her bir cihazda ailenizi tanımlayabiliyor ve onlarla fotoğraf, takvim, arkadaş listesi gibi içerikleri paylaşabiliyor ya da konumuzu görebilmelerine izin verebiliyorsunuz. Ve bu sistem içinde ailenizdeki kişilerin cihazlarında yüklü olan tüm uygulama, müzik ve videolara erişebiliyor, kendi cihaz(lar)ınıza indirebiliyorsunuz. Bunun için tüm satın alımların tek bir kredi kartından yapılmış olması gerekiyor. Kartın sahibi sizseniz, diğer aile üyeleriniz herhangi bir içerik satın almak istediğinde sizin ekranınıza bir onay kutucuğu geliyor.
iOS 8′de fotoğraflar uygulamasında da bazı yenilikler var. Arama yaptığınızda isim ya da konumlardan ilgili fotoğrafları bulabiliyorsunuz. Basit düzenleme araçları da sunan uygulama kırpma gibi işlemlerin yanında gölge, ışık, renk gibi bazı temel değerlerini düzenlemenize de izin veriyor. Bir cihazınızda Favoriler’e eklediğiniz bir fotoğraf eşzamanlı olarak iCloud üzerinden diğer cihazlarınızdan da erişilebilir hale geliyor.
Apple, iMac için de yani bir Fotoğraflar uygulaması planlıyor. Çok daha rahat bir kullanım sunan iCloud destekli bu uygulamanın önümüzdeki yılın başında yayınlanması bekleniyor.
iCloud Drive’da 5 GB’lık bir alan ücretsiz olarak kullanılabiliyor. 20 GB’lık bir alan için aylık 0,99 dolar, 200 GB bulut alanı içinse aylık 3,99 dolar ödemeniz gerekiyor. Bu da iCloud Drive’ı Google Drive ve Dropbox gibi rakiplerinden daha pahalı yapıyor.
Yeni sürüm, bildirim çekmecesi haricinde klavyede de çok önemli bir değişiklik sunmuyor. Artık iOS’li cihazlarınıza Swype benzeri harici klavye uygulamalarını ana klavye uygulaması olarak tanımlayabiliyorsunuz. Bu uygulamalardan internet bağlantısına ihtiyaç duyanlara güvenliğiniz için otomatik olarak izin verilmiyor; sizden onay talep ediliyor. iPhone 5S’le gelen Touch ID de artık farklı uygulamalarda doğrulama amaçlı olarak da kullanılabiliyor.
iOS 8, ev yönetimine yönelik çözümler sunan üçüncü parti uygulama ve cihazlar için de büyük bir yenilik olarak HomeKit’i getiriyor. Bu fonksiyon ile ışıkları ya da ev kapınızın kilidini HomeKit aracılığıyla iOS’li cihazınız üzerinden kontrol edebiliyorsunuz.

Parallels ile Bilgisayarları Telefonlarınızdan Kontrol Edin

parallelsWindows ve Mac uygulamalarını farklı platformlara taşıyan Parallels Access, iPad uygulamasının ardından Android versiyonunu da yayınladı.Bilgisayar, akıllı telefon, tablet ve diğer akıllı cihazların aynı deneyimle uyum içinde çalışması işlerini dijital dünyaya taşımış kişilerin ortak hayalidir. Nitekim Apple ve Microsoft gibi büyük şirketler sundukları platformları birbirine entegre ederek aynı kullanıcı deneyimini sunma konusunda geçtiğimiz birkaç yılda önemli bir yol kat ettiler.
Akıllı cihazların mükemmel uyumu henüz yakalayamasa da her kullanıcının bu konuda kendi başına bir sistem kurabilme olasılığı her zaman var. Hele Parallels Access gibi bunu daha da kolaylaştıran uygulamalar olunca Windows ve Mac işletim sistemine sahip bilgisayarlarınızı akıllı cihazlar üzerinden yönetme konusunda zorluk çekmiyorsunuz.
Windows ve Mac’lerdeki yazılım ve belgelerin farklı platformlarda çalışmasını sağlayan Parallels’in iPad sürümünü daha önce sizlere tanıtmıştık. Uygulama iOS‘teki yeni güncellemesiyle birlikte Android için de yayınlandı.
Yeni uygulama sayesinde artık Android akıllı telefonunuzun ekranından da 3G / LTE ya da Wi-Fi ile bağlanarak bilgisayarınızı kontrol edebiliyorsunuz.
Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook), Apple iWork (Keynote, Pages, Numbers), Internet Explorer, Adobe Photoshop ya da benzer diğer uygulamaların akıllı cihazlar üzerinde kullanılabilmesine de imkan sağlayan Parallels Access, Android 4.0.3 sürümü ve üstü cihazlarda kullanılabiliyor.
Yeni sürümüyle ekran çözünürlüğünün değiştirilmesi, yeni dosya yöneticisi, bağlı bilgisayarların uyandırılması, Facebook temelli giriş ve birçok diğer geliştirmeye kavuşan uygulama, ilk 14 gün boyunca ücretsiz olarak sunuluyor.
iOS tarafında yapılan güncellemeyle sadece iPad’de değil, iPhone ve iPod Touch’larda da çalışan uygulamanın tüm özelliklerine ise yıllık 19,99 dolar ücretle sahip olabiliyorsunuz.

Cycloramic Studio 360 Panorama

Cycloramic Studio 360 Panorama isimli uygulama iPhone’ununzun kendi kendine 360 derece dönerek fotoğraf ve video çekmesini sağlıyor. Steve Wozniak tarafından da beğenilen Cycloramic Studio 360 Panorama’da yapmanız gereken iPhone’nu düzgün bir zemin üstüne dik olarak koymak ve uygulamayı çalıştırmaktır. Daha sonra iPhone dönmeye başlıyor. Fotoğraf veya video çekiyor.
Telefon kılıfını çıkarmanız gerektiğini de unutmayalım.

Cycloramic Studio 360 Panorama

Boyut ve Fiyat

Fiyat: $1.99
iOS: 27.3 MB

Yüklemek İçin

iOS Cycloramic

Ekran Görüntüleri

Video

[display_video youtube=JcKe8WW5Gms]

iOS 7.1.1 Güncellemesi Yayınlandı

ios-7-1-1Apple, mobil işletim sistemi iOS için beklenen yeni güncelleme paketini yayınladı. Buna göre ufak çaplı hata düzenlemelerinin yer aldığı işletim sistemi 7.1.1 sürümüne yükseldi.iOS 7 ile birlikte işletim sistemini adeta sil baştan yaratan teknoloji devinin yazılıma dair ufak çaplı dokunuşları devam ediyor. 7.1 güncellemesiyle CarPlay, Touch ID ve Siri iyileştirmelerinin yanı sıra kullanıcı arayüzünü de canlandıran Apple, bu sefer daha az kapsamlı bir sürümü indirmeye sundu. Güncellemede Touch ID parmak izi tarama sistemiyle ilgili iyileştirme, VoiceOver aktif iken Bluetooh klavye kullanımında yaşanan soruna çözüm ve ana klavye tepki süresini etkileyen hatanın giderilmesi gibi düzenlemeler yer alıyor. “Ayalar > Genel > Yazılım Güncelleme” yoluyla gerçekleştirilebilen güncellemenin performansa ise çok fazla etki etmediği belirtiliyor.

Jailbreak Nedir, Nasıl Yapılır ?

Jailbreakİlk konumuz bugünlerde çok popüler olan “Jailbreak Nedir, Nasıl yapılır ?” sorularıyla ilgili olacak.Malum iOS 7.0.x Jailbreak çıktı.Öncelikle şunu söyleyeyim Jailbreak işlemi yasal bir işlem değildir ve cihazınızda bir problem olursa kimseyi sorumlu tutamazsınız!Evet, öncelikle Jailbreak nedir biraz bundan bahsedelim.
Jailbreak İOS kurulu olan iDevice denilen cihazlara kurulur.Nedir bunlar ? Bunlar iPhone,iPad, iPod gibi Apple Inc.’nin nacizane cihazlarıdır.Apple’ın cihazlarında kullandığı iOS kapalı bir kutu gibidir. Sadece Apple’ın izin verdiği uygulamaları yükleyebilirsiniz(Appstore ile).Denetimden geçmeyen hiçbir şeyi cihazınıza kuramazsınız.Bu cihazda birçok kısıtlamayı da bereberinde getiriyor.Bu durumdan rahatsız olan kullanıcılar da çareyi JB kullanmakta buluyor.Ancak bilmeniz gerekir ki Apple bunca kısıtlamayı stabilite ve max. kullanıcı deneyimi içim yapmakta.Siz JB işlemini gerçekleştirdiğinizde cihazda irili ufaklı sorunlarla karşılaşacaksınız.
Kullanıcılar çareyi JB kullanmakta buluyor demiştik.Yine dediğimiz gibi iOS bir kapalı kutu JB ise bu kutunun anahtarı diyebiliriz.JB sistemin açıklarından yararlanarak cihaza Apple’dan izinsiz yazılımlar kurmayı sağlar ki bunun en basit örneği Cydia’dır.Buna sonra döneriz.JB sayesinde aklınıza gelen ya da gelmeyen pek çok şeyi cihaza kurabiliyoruz. Tweakler, çeşitli eklentiler(Addons) , Para ile satılan uygulamaları da bedavaya kurabilirsiniz ama ben bunun yanlış bir şey olduğunu düşünüyorum ve tavsiye etmiyor.
Jailbreak hakkında az çok bir şeyler öğrendiniz artık. Şimdi iPhone’ u ameliyat masasına yatıralım ve JB işlemine başlayalım.ÖNEMLİ NOT:JB işleminden önce iTunes ile cihazınızı yedekleyin.Bir sorun oluştuğu takdirde bu yedekten cihazınız geri yükleyin.Öncelikle gerekli olanlar neler :

  1. Tabiki bir Windows , Mac ya da Linux tabanlı bir bilgisayar.
  2. iOS 6.x yüklü iPhone,iPad ya da(bu “da” ayrı mıydı lan”) iPod.
  3. Son olarak da USB kablosu.

Gerekli malzemelerimiz topluyoruz ve evasion adresinden kullandığınız işletim sistemine uygun JB dosysasını indiriyoruz.
Arkadaşlar çok kısa bir işlem olduğu için resim eklemiyorum.
Şimdi hızlı bir şekilde anlatıyorum .

  • Cihazınız kablo ile bilgisayarınıza bağlayın.(iTunes açılırsa kapatın.)
  • İndirdiğiniz JB dosyasını açın.
  • Program cihazı tanıdığında “Jailbreak!” yazan buton aktif hale gelecek.Bu butona basın.
  • Program işlemleri gerçekleştirirken cihazı kurcalamayın ve kabloyu sakın ha çekmeyin.
  • İlerleyen dakikalarda cihazın ekranına yeni bir ikon düşecek buna evasi0n benzer bir şey.Bu ikona bir kez basıyoruz ve arkamıza yaslanıyoruz.Bundan sonrasını program kendi hallediyor.
  • Cihaz yeniden başlayacak ve artık kullanıma hazır hale gelecek.

Evet millet Jailbreak nedir? Nasıl yapılır? bunları anlattık.@bercanozcan adresinden beni takip edebiliriniz.

El Yazısı Matematik Hesaplamalarını Çözebilirsiniz

myscript-calculatorÖzellikle karmaşık işlemler gerçekleştirileceği zaman hesap makinesi kullanmak oldukça zor ve zaman alıcı olabiliyor. Çözüm ise iOS ve Android platformu için geliştirilen bir hesap makinesi uygulaması olan MyScript Calculator‘dan geliyor.MyScript Calculator, kullanıcılara alışıldık hesap makinesi arayüzü olan rakamları ve fonksiyonları içeren tuşlar yerine boş bir yazı kağıdı sunuyor. Kullanıcılar el yazısı ile yapmak istedikleri hesaplamayı yazıyor ve uygulama el yazısını tanımlayarak işlemin sonucunu otomatik olarak veya hesapla tuşuna basılmasının ardından veriyor. Uygulama, bölme ve çarpma gibi standart hesaplamaların yanı sıra trigonometriden kalkülüs hesaplamalarına birçok karmaşık işlemin üstesinden gelebiliyor.
Uygulamanın bir diğer ilgi çekici özelliği ise, eşitlik içerisindeki bilinmeyenleri de bulabiliyor olması. Uygulamaya yazılan bir eşitlikte soru işareti konulan bilinmeyeni uygulama çözerek yanıtlayabiliyor. iOS 7 güncellemesi ile birlikte uygulama, hiperbolik fonksiyon işlemlerini de destekliyor. En büyük özelliğini sona sakladığımız uygulama, hem iOS hem de Android platformu kullanıcıları için ücretsiz olarak sunuluyor.

MyScript Calculator

Boyut

Fiyat: ÜcretsiziOS: 12,4 MBAndroid: 10,11 MB

Yüklemek İçin

iOS MyScript CalculatorAndroid MyScript Calculator

Ekran Görüntüleri

myScript

CodeEval 2013 Yılının En Popüler Programlama Dillerini Açıkladı

U.S.A ‘in lider kariyer platformlarından biri olan CodeEval, 2013 yılının en popüler programlama dillerini yayınladı.
Bu istatistikler 25bin yazılım geliştiriciden toplanarak hazırlanmıştır. CodeEval’in hazırladığı verilere göre en popüler programlama dili yüzde 30,30 ile Python. Python’dan sonra ikinci sırada yüzde 22,20′lik oranıyla Java ve yüzde 13′le C++ yer alıyor.
Sıralamada Apple’ın iOS ve Mac platformları için kullanılan Objective-C‘de  geçen seneye oranla yüzde 300′lük büyümeye kaydetmiştir.  Objective-C’nin 2013 oranı ise yüzde 0,40 seviyesinde.codeeval-2013-verileri