Bootstrap Nedir, Nasıl Kullanılır ?

bootstrap-nedir-nasil-kullanilirBootstrap Apache V 2.0 lisansına sahip front end frameworktur. Html Css Js bileşenlerinden oluşur. Web yazılımcıları için büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Twitter Bootsrap hazırlanan tasarımların tüm tarayıcılarda aynı görüntüyü vermesi ve sorunsuz çalışmasını sağlar. İçerisindeki hazır kodlar sayesinde büyük zaman ve uğraşlar verilerek hazırlanan css kodlamalarını sadece class ve id atamaları yaparak çok kısa bir sürede hazırlamaya yarar.

Nasıl Kullanılır ?

Bootstrap kurulumu için ilk önce bilgisayarımıza indirmemiz gerekiyor. İndirmek için http://getbootstrap.com/ adresine giriyor ve indiriyoruz. İndirme işlemi bittiği zaman gelen zip dosyasını açıp web projemizin içerisine atıyoruz. Aşağıdaki kodları html kodlarımızın içerisinde head etiketlerinin arasına ekliyoruz.

<link href="css/bootstrap.min.css" rel="stylesheet">
<script src="js/bootstrap.min.js"></script>

Bootstrap desteklediği cihazlar: Mobil, Tablet, Masaüstü Bootstrap desteklediği tarayıcılar: IE7+, Chrome, Opera, Firefox, Safari

İnternet ve yazılım dünyası ile 2002 yılında Ankara Armada Alışveriş Merkezi Bilgi İşlem departmanında tanıştım. Visual BASIC dili ile yola çıktığım yazılım dünyası serüvenim 2002-2004 yıllarında C, C++ dilleri ile devam etti.

Bir şeyler söyleyin:

E-posta adresiniz kimse ile paylaşılmayacaktır. Sadece ben rahatsız ederim.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.