Foursquare’ın Yeni Hizmeti “Swarm”

Foursquare, ilk günlerinden bu yana büyük bir değişim sürecindeydi. Sadece bir check-in servisi olmaktan çıkıp bir keşif uygulamasına dönen Foursquare, şimdi bu değişimi ikiye bölünerek bir adım ileriye götürüyor. Foursquare’in duyurduğu üzere şirket şimdi de yepyeni bir uygulamayı hayata geçiriyor: Swarm.
Önümüzdeki haftalarda yayınlanacak olan Swarm, aslında Foursquare’in ilk hali. Diğer bir deyişle bizi Foursquare’i nerede olduğumuzu arkadaşlarımıza ve ailemize haber vermek için kullandığımız ilk dönemlere döndürecek olan Swarm, kullanıcıların yakınlardaki arkadaşlarını bulması ve check-in yapması üzerine kurulu olacak.SwarmBurada asıl değişen ise Foursquare markası altında hizmet verecek olan uygulama. Özellikle son dönemde kişisel tercihlerinize, önceki check-in’lerinize göre size mekan önerileri sunmaya başlayan ve böylelikle sadece bir konum paylaşma uygulaması olmaktan çıkıp bir sosyal keşif uygulamasına dönüşen uygulama şimdi Foursquare adı altında sadece bu özelliklerini kullanıcılara sunacak.
Böylelikle Yelp gibi popülaritesini son zamanlarda yükselten mekan öneri ve keşif uygulamalarının karşısına daha iddialı bir rakip olarak çıkacak olan Foursquare, güvendiğiniz insanlar ve kişisel zevklerinize göre bir yerel mekan arama motoru özelliği kazanacak. Örneğin Foursquare artık böylelikle “Akşam sevgilimle romantik bir yemek için nereye gideyim?” gibi soruları cevaplamaya odaklı olacak.
Yerel arama ve keşif uygulamasına dönüşecek yeni Foursquare ise yaz aylarında aktif olacak. Uygulamayı ikiye bölerek radikal bir karar alan şirket, ayrıca Foursquare ile Swarm’ın birlikte sorunsuz bir şekilde çalışacağını da vurguluyor.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir