Google Tag Manager Nedir ?

kategori:

Sizlere, google araçlarından biri olan GTM yani Google Tag Manager hakkında kısa bilgi vermeye çalışacağım. Umarım faydalı olcaktır. Fikir ve düşüncelerinizi yazının altındaki yorum alanından paylaşırsanız sevinirim. Çünkü geliştirilmeye açık bir konu. Pazarlama ile ilgilenenler için harika bir araç.

Google Tag Manager Nedir ?

Google Tag Manager karşınıza GTM olarak çıkabilir. Türkçe karşılığı ise Google Etiket Yöneticisi ‘dir. Kullanımı basit, google altapısında olduğu için oldukça güvenli ve tamamen ücretsiz bir araçtır. Pazarlama departmanlarına daha fazla imkan sağlar ve yöneticilerinin yükünü almayı hedefler.
Bu aracı kullanmak için etiket yapısına iyi hakim olmalı ve ne yapacağınızı iyi bilmelisiniz.
Ziyaretçilerinizin davranışlarını ölçmek için Google Tag Manager tam size göre.

Google Tag Manager Nasıl Kullanılır ?

Google Tag Manager zamandan tasarruf etmenizi ve sitenizde düzgün çalışmayan bağlantı yada etiketler varsa kodlarınızı onarmanız konusunda yardımcı olur. Unutmayın, temiz kodlama sitenizin performasınız etkileyeceği gibi SEO için de faydası büyük olacaktır.
Google Tag Manager, dizi yapılarında olduğu gibi anahtar değer ilişkisi ile çalışmaktadır. Bu anahtar değer ilişkisini biraz açarsak,
Etiketler ve Değerler olmak üzere iki yapıya müdahale etmenize olanak tanır. Örneklendirmek gerekirse;Etiketler – Örneğin Google Analystic, Google Adwords vb.Değerler – Zaman aşımları, reklam yerleri vb.
Detaylı anlatım ve önemi hakkında resmi videosunu izlemenizi öneriyorum.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir