iOS 7′de YouTube Videoları Arka Planda Nasıl Çalıştırılır ?

kategori:

iPhone‘unuzdan internette gezinirken, uygulamalarınızı kullanırken bir yandan da YouTube’dan müzik dinlemek istiyorsunuz ancak iOS 7 arka planda YouTube videolarını çalıştırmanıza izin vermiyor. Diğer bir deyişle daha önceki iOS versiyonlarında mevcut olan arka planda YouTube kullanabilmek iOS 7 ile tarihe karışmış durumda.
Ancak herkesin şikayet ettiği bu engelin üstesinden gelmenin de bir yöntemi var. iOS 7′nin izin vermediği bu durumu küçük bir hileyle aşmak mümkün. Aşağıda adımlarını anlatacağımız yöntemle bir yandan iPhone’unuzda oyun oynarken, haber okurken, e-postalarınıza cevap verirken ya da sosyal ağlar arasında gezinirken bir yandan da YouTube’dan istediğiniz videoyu arka planda oynatabilirsiniz.
İşte iPhone’dan kesintisiz bir YouTube deneyimi yaşamak için kullanabileceğiniz yöntemin adımları…
1. Maalesef bu yöntemi resmi YouTube uygulamasını kullanarak gerçekleştiremiyoruz; çünkü uygulama buna izin vermiyor. Bunun için Safari’den youtube.com‘a bağlanmalısınız.
2. Tarayıcıdan açtığınız YouTube’da istediğiniz videoyu bulun ve oynat tuşuna basın.ios7-youtube3. Video çalmaya başladıktan sonra Home tuşuna basarak sayfadan çıkın. Bu sırada doğal olarak video duracak; ama korkmayın birkaç saniye içinde yeniden çalıştırmaya başlayacağız.
4. Şimdi iPhone’unuzun ana ekranında Control Center menüsünü çıkarın. Burada az önce açtığınız YouTube video linkini göreceksiniz. Hemen üzerindeki oynat tuşuna basın. Video çalışmaya başlayacak.ios7-iphone5. Control Center’ı kapatın. Videonun hala arka planda oynamaya devam ettiğini farkedeceksiniz. Şimdi iPhone’unuz üzerinde her işlemi yapmakta özgürsünüz; zira video sonlanana kadar çalmaya devam edecek.
* Ayrıca aynı yöntemi iOS 7 yüklü iPad ve iPod Touch’ınızda da uygulayarak kesintisiz YouTube deneyimi yaşayabileceğinizi belirtelim.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir