Parallels ile Bilgisayarları Telefonlarınızdan Kontrol Edin

kategori:

parallelsWindows ve Mac uygulamalarını farklı platformlara taşıyan Parallels Access, iPad uygulamasının ardından Android versiyonunu da yayınladı.Bilgisayar, akıllı telefon, tablet ve diğer akıllı cihazların aynı deneyimle uyum içinde çalışması işlerini dijital dünyaya taşımış kişilerin ortak hayalidir. Nitekim Apple ve Microsoft gibi büyük şirketler sundukları platformları birbirine entegre ederek aynı kullanıcı deneyimini sunma konusunda geçtiğimiz birkaç yılda önemli bir yol kat ettiler.
Akıllı cihazların mükemmel uyumu henüz yakalayamasa da her kullanıcının bu konuda kendi başına bir sistem kurabilme olasılığı her zaman var. Hele Parallels Access gibi bunu daha da kolaylaştıran uygulamalar olunca Windows ve Mac işletim sistemine sahip bilgisayarlarınızı akıllı cihazlar üzerinden yönetme konusunda zorluk çekmiyorsunuz.
Windows ve Mac’lerdeki yazılım ve belgelerin farklı platformlarda çalışmasını sağlayan Parallels’in iPad sürümünü daha önce sizlere tanıtmıştık. Uygulama iOS‘teki yeni güncellemesiyle birlikte Android için de yayınlandı.
Yeni uygulama sayesinde artık Android akıllı telefonunuzun ekranından da 3G / LTE ya da Wi-Fi ile bağlanarak bilgisayarınızı kontrol edebiliyorsunuz.
Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook), Apple iWork (Keynote, Pages, Numbers), Internet Explorer, Adobe Photoshop ya da benzer diğer uygulamaların akıllı cihazlar üzerinde kullanılabilmesine de imkan sağlayan Parallels Access, Android 4.0.3 sürümü ve üstü cihazlarda kullanılabiliyor.
Yeni sürümüyle ekran çözünürlüğünün değiştirilmesi, yeni dosya yöneticisi, bağlı bilgisayarların uyandırılması, Facebook temelli giriş ve birçok diğer geliştirmeye kavuşan uygulama, ilk 14 gün boyunca ücretsiz olarak sunuluyor.
iOS tarafında yapılan güncellemeyle sadece iPad’de değil, iPhone ve iPod Touch’larda da çalışan uygulamanın tüm özelliklerine ise yıllık 19,99 dolar ücretle sahip olabiliyorsunuz.