Twitter Rest API Kullanımı

Twitter Rest API 1.1 ile bir çok twitter özelliğinden faydalanabiliriz. https://dev.twitter.com/overview/documentation adresindeki tüm etkinlikleri kullanabilmek için aşağıdaki paylaşacağim kodlar ile Twitter’a sisteminizi entegre edebilirsiniz.Sırasıyla gitmek gerekirse öncelikle Twitter’da bir uygulama oluşturmalıyız. Bunun için cep telefonu onaylı bir Twitter hesabınızın olması gerekir.
1-) https://apps.twitter.com/app/new adresine gidiyoruz ve ilk uygulmamamızı oluşturuyoruz.
2-) API sayfasına girerek Create Access Token butonuna tıklıyoruz ve access token oluşturuyoruz.
3-) Sistemimizde gerekli olan API Key, API Secret, Access Token ve Access Token Secret keyleridir. Bunları bir yere not edelim ve hiç kimseyle paylaşmayalım.
4-) Şimdi gerekli API dosylarını https://github.com/bercanozcan/twitteroauth adresinden indiriyoruz. İndirdikten sonra bizim kullanacağımız iki dosya mevcuttur. Bunlar twitteroauth klasörünün içindeki; OAuth.php ve twitteroauth.php dosyalarıdır.
5-)İndirdiğimiz dosyaları kendi index dosyamıza şu kodlarla include edebiliriz,

 require 'twitteroauth.php'; $consumer_key = 'consumer_key'; $consumer_secret = 'consumer_secret'; $access_token = 'access_token'; $access_token_secret = 'access_token_secret'; $twitter = new TwitterOAuth($consumer_key,$consumer_secret,$access_token,$access_token_secret);

6-) Artık https://dev.twitter.com/overview/documentation adresindeki tüm uygulamaları kullanabilirsiniz.

İnternet ve yazılım dünyası ile 2002 yılında Ankara bir alışveriş merkezinin bilgi İşlem departmanında tanıştım. Visual BASIC dili ile yola çıktığım yazılım dünyası serüvenim 2002-2004 yıllarında C, C++ dilleri ile devam etti.

Bir şeyler söyleyin:

E-posta adresiniz kimse ile paylaşılmayacaktır. Sadece ben rahatsız ederim.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Footer