YouTube Canlı Yayın Yapma Özelliğini Tüm Kanal Sahiplerine Açtı

YouTube, canlı yayın yapma imkanını bütün kanallara yaymaya başlayacağını duyurdu. Şimdiye kadar en az 100 abonesi olan kanalların yararlanabildiği bu özellikten artık tüm kanal sahipleri faydalanabilecek.
YouTube’un kanalların canlı yayın yapması için ilk başlarda 1000 abone şartı sunmuş ancak Ağustos ayında bu sayıyı 100′e çekmişti. Şimdi abone sayısı kısıtlamasını kaldıran YouTube tüm video yaratıcılarının bu canlı yayın imkanından faydalanabileceğini söylüyor. Ancak bunun için YouTube’un bazı şartları da yok değil.
YouTube üzerinden canlı yayın yapmak isteyen kanalların öncelikli olarak onaylı bir YouTube hesabına sahip olmaları gerekiyor. Ayrıca bu kanalların YouTube hizmet şartlarına uygun hareket etmesi, telif haklarını ihlal etmemesi ve hiçbir videolarının YouTube tarafından engellenmemiş olması şartı da aranıyor.youtube-canli-yayinEğer YouTube üzerinde bu şartlara uyan bir kanala sahipseniz siz de artık kanalınız üzerinden tüm dünyaya gerçek zamanlı yayın yapabileceksiniz. Bu durum özellikle bağımsız ve küçük YouTube kanallarının işine gelirken bu kanallar kendilerini daha fazla gösterme ve daha fazla aboneye ulaşma şansı yakalayacaklar.
YouTube bu özelliğin önümüzdeki günlerde herkes için geçerli olmaya başlayacağını söylerken bunu kanalınızın video yöneticisi panelinden görebileceksiniz. Video yöneticisi sekmesinde “yüklenenler” ve “oynatma listeleri” arasında “canlı” ibaresinin yer almasıyla birlikte siz de artık canlı videolarınızı kanalınız üzerinden yayınlamaya başlayabileceksiniz.youtube-canli-yayin-2YouTube Canlı
YouTube’u bir canlı yayın video sitesine dönüşterecek bu değişiklikle birlikte ayrıca kanal sahipleri YouTube Canlı sekmesinden Google+ Hangout On Air de başlatabilecekler. Böylelikle hayranlarına gerçek zamanlı ulaşabilecek kanal sahipleri Google+ sayfalarına da daha fazla trafik çekebilecekler. Zira Google+’ı her platformuna ekleme çabalarından vazgeçmeyen ve en son YouTube yorum sistemine Google+’ı entegre eden Google‘ın da amacı tam olarak bu.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir